Za zahradu krásnější ( a taky altán)

Počasí nám více než přálo a proto jsme se mohli pustit do zvelebování naší zahrady. Za podpory profesionálních zahradníků manželů Havlíčkových jsme o víkendu 15. – 16. října zasadili okolo klubovny neuvěřitelných 346 keřů a rozvezli obrovskou hromadu mulčovací kůry. Pracovali jsme od rozbřesku do setmění, ale stálo to za to a až se jaro zeptá, co jsme dělali na podzim, budeme mít co ukázat. Pracovně se podíleli na zahradě členové všech našich oddílů, jmenovitě – 18.smečka:Mýval, Drobek, Vašek, Standa, Pavouk, Pavouček, Filip, Vojta, Nula, Tomáš a Marek Jirouskovi, Světluška, Fugas, Souča, 3.oddíl Poutníci: Bicy, Mája, Bíďa, 4.roj světlušek: Terka, Míša, Ivča, Valča, Márinka, Červas, p. Myslivcová (Terky maminka), Míša Hájková, 19. oddíl Lvíčata: Martina, Jirka a Honta a za oldskauty Kobra. Za finanční podporu děkujeme odboru životního prostředí Královéhradeckého kraje, který nám poskytl částku 40.000 korun.

Další tři víkendy strávili roveři z 18.smečky stavěním altánu. Byla to práce náročná, pracovali od rána až do tmy a někdy i při čelovkách. Za zvuk akuvrtaček, rolovacích metrů a motorových pilu hrdinně stavbu dokončili. Altánek, nebo spíš altán, bude sloužit dětem při schůzkách a také při společných setkání u venkovního ohně. Za 18.smečku se na stavbě hodné egyptských faraónů podíleli : Soník, Kačer, Tlamas, Světluška, Mýval, Pinďa, Fugas, Tomášek, Náhl, Vašek, Filip, Pidži a Vítek. Čest jejich památce (-: Děkujeme nadačnímu fondu Veolia za dar na tento altán ve výši 35.000 korun !

[slideshow]