Orlický pětitratlon – 2.ročník

Závody na loděnici našich vodních skautů, které se konaly 15. 10.  přilákaly letos 12 posádek otužilých vodáků. Ač ráno byly teploty bezmála mrazivé, dorazili kromě hradečáků  i závodníci z Poděbrad a České Třebové. Na trati závodu, kterou nám pomáhali stavět skauti z Mladé Boleslavi, čekalo na posádky několik stanovišť s úkoly jako lanová lávka, provazový žebřík, běh terénem a přitahování po laně přes řeku. Počasí se nakonec vylouplo nečekaně příjemně, takže jsme si užili i sluníčka.

Nejlepších výsledků v obou žákovských kategoriích dosáhly domácí posádky 4. oddílu Štiky, druhá a třetí místa vybojovali s velmi těsnými rozdíly závodníci z 3. oddílu vodních vlčat krokodýli Poděbrady a z 5. oddílu Velrybáři Česká Třebová.

Protože ohlasy na závody byly příznivé, plánujeme v příštím ročníku rozšířit závod pro pětičlenné posádky pramic.

Zapsala: Renča