O klubovně

Pro koho je klubovna vhodná ?
Klubovna je správným místem pro víkendové výpravy, víkendové kurzy, školení či porady pro skauty, dětské organizace i veřejnost.

Co je v klubovně k dispozici ?

 • 4 klubovny a velké společenská místnost, pohodlně oddělíte minimálně 50-60 spících lidí do několika skupinek, při „smrsknutí“ přespí i 80 lidí.
 • Velká kuchyně s dvěma varnými zónami – sklokeramická a indukční deska i na ty největší hrnce, mikrovlnná trouba, trouba na pečení, lednice s mrazákem, varné konvice, nádobí, hrnce i hrnky pro až 100 strávníků, velký nerezový dřez se silnou sprchou – vše je v kuchyni připraveno pro vás. V kuchyni mohou bez problémů vařit nezávisle 2 skupiny na samostatných varných zónách a pojme i ty největší kurzy a akce.
 • Záchody dámské, pánské i pro invalidy.
 • Koupelna se sprchou a úklidová místnost.
 • Prolézačky pro děti, pingpongový stůl, parkoviště a také zahrada s dostatkem místa na venkovní aktivity. V létě také velká trampolína.
 • Bezdrátový internet  v celém objektu.
 • Flipchart papír/fixa.
 • Dataprojektor 200 Kč/akce.
 • Tiskárna 2 Kč/stránka.

Závazný manuál k užívání klubovny je zde : Manuál pro pobyt v klubovnách střediska Karla Šimka (8 MB)

Kolik stojí pronájem klubovny ?

 • Klubovnu je možné si pronajmout za 60 Kč/osoba/noc pro skauty a dětské organizace. Minimální cena placená za 1 noc je stanovena na 600 Kč. Celkově tedy za víkend (2 noci) pronájem musí zaplatit minimálně 1200 Kč.
 • Pokud nejste dětská organizace, tak je pro Vás stanovena cena 80 Kč/osoba/den, nezávisle na tom, jak dlouho v naší klubovně daný den pobudete. Platí se za každý započatý den. Minimální cena placená za 1 den je stanovena 1000 Kč.
 • Vyjdeme vám také vstříc, když budete chtít pomoci s náměty na program v okolí nebo máte jiné speciální požadavky. Klubovnu předáváme a přebíráme osobně.

Kde se klubovna nachází ?

Klubovna je 15 minut od hlavního vlakového nádraží, 15 minut od hlavního autobusového nádraží a 5 minut od zastávek MHD. Klubovna se nachází 15 minut pěšky chůzí od historického centra, ale také od řeky a rozlehlých luk v jejím okolí. MHD vás do 20 min doveze do rozsáhlých Městských lesů HK viz. http://www.mestske-lesy.cz/tipy-na-vylet/.

GPS souřadnice: 50°12’10.351″N, 15°49’0.777″E
Adresa: Sokolovská 79, Hradec Králové 3, 500 03

Kontakty:

Pronájmy
Martin Pavlík – Světluška
e-mail: svetlunda@gmail.com
tel. : 721 780 506

Co je možné v Hradci Králové podniknout?

V Hradci Králové se nachází městské lázně, jejichž součástí je aquapark i bazén 50m. Na webových stránkách lázní je možné podívat se na vnitřní virtuální prohlídku. Součástí je tobogan, skluzavka, vlnobití, vířivka či dětský bazének. V případě, že přijedete do Hradce v teplém letním období, je možné využít i venkovní koupaliště Flošna (vše nedaleko od klubovny).

Veškeré informace můžete najít na jejich oficiálních stránkách: www.snhk.cz

Pokud máte rádi loutky, tak v Hradci Králové je loutkové divadlo, jehož součástí je i Labyrint, který nabízí návštěvníkům prohlídku Labyrintu loutek, návštěvu kreativních dílen v podobě výroby loutek či hraní loutkového divadla! Je to program na několik hodin, ovšem pokud byste plánovali tam s oddílem zajít, doporučujeme předchozí domluvu s divadlem. Pokud se předem nedohodnete, možná vás pak čeká pouze prohlídka loutek a žádné dílny. Labyrint se nachází v docházkové vzdálenosti od klubovny (zhruba 30 minut cesty).

Podrobnější info a kontakty naleznete v sekci Labyrint na těchto stránkách: http://www.draktheatre.cz/

Pokud byste se rozhodli pro delší výlet po Hradci (za předpokladu, že půjdete pěšky), je možné navštívit hvězdárnu a planetárium. Zde opět po předchozím objednání je možný interaktivní program. Součástí je i planetární stezka, což je model sluneční soustavy v měřítku 1 ku 1 miliardě. Tomuto měřítku odpovídají zároveň rozměry modelů Slunce a planet i vzdálenosti, které mezi nimi musíte ujít. Celková délka naučné stezky je 6,5 km, která začíná před hvězdárnou a pak vede přímo do přírody.

Podrobné informace můžete najít zde na webu: www.atrohk.cz

A samozřejmě je potřeba zmínit i Bílou věž a Muzeum východních Čech. Bílá věž se nachází v centru Hradce Králové na Starém náměstí, a když vyšlapete všechny schody, je možné vidět celý Hradec seshora. Za dobrého počasí je vidět i Sněžka. Co se týká muzea, doporučujeme si předem prohlédnout na jejich stránkách jaká je aktuální výstava a zhodnotit, zdali je dostatečně atraktivní. I zde po předchozí domluvě můžete získat průvodce a dozvědět se i něco navíc. Muzeum je zhruba 200m od aquaparku, pokud byste chtěli spojit více aktivit.

Veškeré info pak najdete zde: http://www.bilavez.cz/ a www.muzeumhk.cz