O klubovně

Pro koho je klubovna vhodná ?
Klubovna je správným místem pro víkendové výpravy, víkendové kurzy, školení či porady pro skauty, dětské organizace i veřejnost. Pronájmy jsou možné zejména o víkendech a to od pátečních 18:00.

Co je v klubovně k dispozici ?

• 4 klubovny a jedna místnost sdílená se školou KROK., pohodlně oddělíte minimálně 30-40 spících lidí do několika skupinek, při „smrsknutí“ přespí i 50 lidí.
  • Velká kuchyně s dvěma varnými zónami – sklokeramická a indukční deska i na ty největší hrnce, mikrovlnná trouba, trouba na pečení, lednice s mrazákem, varné konvice, nádobí, hrnce i hrnky pro až 50 strávníků, velký nerezový dřez se silnou sprchou – vše je v kuchyni připraveno pro vás. V kuchyni mohou bez problémů vařit nezávisle 2 skupiny na samostatných varných zónách a pojme i ty největší kurzy a akce.
  • Záchody dámské, pánské i pro invalidy.
  • Koupelna se sprchou a úklidová místnost.
  • Prolézačky pro děti, parkoviště a také zahrada s dostatkem místa na venkovní aktivity. V létě také velká trampolína.
  • Bezdrátový internet v celém objektu.
  • Flipchart papír/fixa.
  • Dataprojektor 200 Kč/akce.
  • Tiskárna 2 Kč/stránka.

Závazný manuál k užívání klubovny je zde : Manuál pro pobyt v klubovnách střediska Karla Šimka (8 MB)

Kolik stojí pronájem klubovny ?

• Klubovnu je možné si pronajmout za 80 Kč/osoba/noc pro skauty a dětské organizace. Minimální cena placená za 1 noc je stanovena na 800 Kč. Celkově tedy za víkend (2 noci) pronájem musí zaplatit minimálně 1600 Kč. Tato cena platí pro všechny akce, které jsou klasifikovány jako dětské akce. Pokud se jedná o akci dospělých, byť pod hlavičkou dětské organizace (např. vzdělávací kurz, kde jsou účastníci starší 18-ti let), je cena stanovena díky vyhlášce města na 120 Kč/osoba/noc. Z této částky odvádíme 40 Kč přímo městu Hradec Králové. Od poplatku pro město jsou nicméně vždy osvobození ubytovaní pod 18 let.
  • Pokud nejste dětská organizace, tak je pro Vás stanovena jednotná cena 120 Kč/osoba/noc. Minimální cena placená za 1 noc je stanovena na 1200 Kč. Celkově tedy za víkend (2 noci) pronájem musí zaplatit minimálně 2400 Kč.
  • Pokud si klubovnu chcete zapůjčit na jiné akce, např. jen přes den bez přespání, je cena stanovena individuálně.
  • Všechny akce (dětské i ostatní), které jsou v našich klubovnách ubytované a přespávají, musí vyplnit v průběhu akce jmenný seznam účastníků s dalšími povinnými údaji (který dokládáme městu Hradci Králové).
  • SEZNAM K VYPLNĚNÍ !
  • Vyhláška města HK

Kde se klubovna nachází ?

Klubovna je 15 minut od hlavního vlakového nádraží, 15 minut od hlavního autobusového nádraží a 5 minut od zastávek MHD. Klubovna se nachází 15 minut pěšky chůzí od historického centra, ale také od řeky a rozlehlých luk v jejím okolí. MHD vás do 20 min doveze do rozsáhlých Městských lesů HK viz. http://www.mestske-lesy.cz/tipy-na-vylet/.

GPS souřadnice: 50°12’10.351″N, 15°49’0.777″E
Adresa: Sokolovská 79, Hradec Králové 3, 500 03

Kontakty:

Pronájmy
Martin Pavlík – Světluška
e-mail: svetlunda@gmail.com
tel. : 721 780 506

Co je možné v Hradci Králové podniknout?

V Hradci Králové se nachází městské lázně, jejichž součástí je aquapark i bazén 50m. Na webových stránkách lázní je možné podívat se na vnitřní virtuální prohlídku. Součástí je tobogan, skluzavka, vlnobití, vířivka či dětský bazének. V případě, že přijedete do Hradce v teplém letním období, je možné využít i venkovní koupaliště Flošna (vše nedaleko od klubovny).

Veškeré informace můžete najít na jejich oficiálních stránkách: www.snhk.cz

Pokud máte rádi loutky, tak v Hradci Králové je loutkové divadlo, jehož součástí je i Labyrint, který nabízí návštěvníkům prohlídku Labyrintu loutek, návštěvu kreativních dílen v podobě výroby loutek či hraní loutkového divadla! Je to program na několik hodin, ovšem pokud byste plánovali tam s oddílem zajít, doporučujeme předchozí domluvu s divadlem. Pokud se předem nedohodnete, možná vás pak čeká pouze prohlídka loutek a žádné dílny. Labyrint se nachází v docházkové vzdálenosti od klubovny (zhruba 30 minut cesty).

Podrobnější info a kontakty naleznete v sekci Labyrint na těchto stránkách: http://www.draktheatre.cz/

Pokud byste se rozhodli pro delší výlet po Hradci (za předpokladu, že půjdete pěšky), je možné navštívit hvězdárnu a planetárium. Zde opět po předchozím objednání je možný interaktivní program. Součástí je i planetární stezka, což je model sluneční soustavy v měřítku 1 ku 1 miliardě. Tomuto měřítku odpovídají zároveň rozměry modelů Slunce a planet i vzdálenosti, které mezi nimi musíte ujít. Celková délka naučné stezky je 6,5 km, která začíná před hvězdárnou a pak vede přímo do přírody.

Podrobné informace můžete najít zde na webu: www.atrohk.cz

A samozřejmě je potřeba zmínit i Bílou věž a Muzeum východních Čech. Bílá věž se nachází v centru Hradce Králové na Starém náměstí, a když vyšlapete všechny schody, je možné vidět celý Hradec seshora. Za dobrého počasí je vidět i Sněžka. Co se týká muzea, doporučujeme si předem prohlédnout na jejich stránkách jaká je aktuální výstava a zhodnotit, zdali je dostatečně atraktivní. I zde po předchozí domluvě můžete získat průvodce a dozvědět se i něco navíc. Muzeum je zhruba 200m od aquaparku, pokud byste chtěli spojit více aktivit.

Veškeré info pak najdete zde: http://www.bilavez.cz/ a www.muzeumhk.cz