Skauti a vlčata se vydali na křížovou výpravu

Tábor 18. smečky vlčat a 18. oddílu STOPA, Sudslava 2012

V letošním roce jsme byli na letním táboře opět na tábořišti Sudslava u Potštejna. Tématem letošního letního tábora byly křížové výpravy. Lehce poučné, s důrazem na hezké kostýmy a hlavně akční prvky, to byly cíle tohoto tématu a zpětně hodnoceno se nám to jistě více než povedlo. Příběh tábora byl vcelku jednoduchý, tak, aby ho i nejmenší vlče bez problémů pochopilo. Děti, nutno říct, že jsme pouze chlapecký oddíl, byly nejprve roztroušenými dobrodruhy kdesi v Evropě a byly naverbované do křížové výpravy. Nejprve je čekala cesta přes rozbouřené moře a teprve po překonání strastí a útrap moře naše nohy stanuly ve Svaté zemi. Účastníci celotáborové hry byli rozděleni do dvou skupin rytířů, a to rytířů Německých a Templářů. Celý tábor pak soutěžily tyto družiny proti sobě ve spoustě úkolů a soutěží, vítězem mohla být jen jedna družina, jen jedna mohla být pánem Svaté země. V průběhu tábora musely družiny projít výcvikem rytířů, plnily spousty misí a takřka denním chlebem byly rozmíšky s místními Saracény. V poslední finální hře – bitvě bylo nutné rozhodnout, kdo ovládne Svatou zemi, Jeruzalém. Zda zvítězí naši rytíři, či Saracéni. Nebudu vás dlouho trápit, samozřejmě vyhráli naši rytíři, nicméně kdoví, historie Svaté země byla velmi neklidná. Celý tábor provázelo počastí jak se říká na střídačku, ovšem ani to nám radost nezkazilo a užili jsme si ho, jak se patří plnými doušky. Mimo celotáborovou hru jsme samozřejmě konali výlety po okolí, učili se spoustu nových znalostí a dovedností, užívali si táboráky, zpívání a mnoho dalšího. Čtrnáct dnů je sice dlouhá doba, ale nastalo loučení a málokomu se chtělo zpět do Hradce Králové. Ala tak to už bývá, ovšem nesmutníme, však rok uplyne jako voda a kdoví, kam se podíváme příště. Jisté je to, že to nebude Jeruzalém : )

Pokud vás zajímají fotky a nestačí vám ty pod článkem, navštivte náš oddílový web:

http://www.18smecka.com/clanky-tabor-2012.html

Komentáře jsou uzavřeny.