Vodní skauti v bazénu s kajakem

V zimě je vodáckých radostí pomálu a tak jsme ochotně přijali nabídku kolegů vodáků a užili si bazén trochu jinak než obvykle. Pro mladší vlčata a žabičky to bylo jedno z prvních seznámení s kajakem, takže se snažili hlavně o udržení směru a statečně zápasili s oboustranným pádlem. Skauti a skautky, kteří se již kajakářskými začátky prokousali, se pokoušeli o eskymácký obrat, nejprve bez pádla s dopomocí a poté i s pádlem, což je ta nejtěžší část. Po první návštěvě bazénu se vytoužený eskymák nepovedl nikomu, ale po druhé sobotní dvouhodinovce trénování konečně první vlaštovka – Pája zvedla několikrát naprosto samostatně! Kromě trápení těla v kajaku jsme trénovali i záchranu tonoucího a záchranu házečákem, kde si každý vyzkoušel zachraňovat i být zachraňován. Jako odpočinkové aktivity jsme zařadili skoky do vody a nácvik správného smotání lana do házečky.

Natrénovaní a namlsaní čekáme na jaro a poslední víkend v březnu konečně na vodu – navlékneme neoprény a vyrážíme na Doubravu!

Zapsala: Renča